LAJMI I FUNDIT: Kryeministri i Turqisë flet për gjashtë gylenistët e arrestuar në Kosovë

Kryeministri i Turqisë Binali Yildirim, ka komentuar sot në një konferencë për media arrestimin e gjashtë gylenistëve në Kosovë

Kryeministri turk e konsideron të drejtë legjitime çdo veprim ndaj siç i quan ai “organizatave terroriste”.

“Çdo veprim kundër një organizate terroriste është një e drejtë legjitime,” tha Yildirim në një konferencë për media.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje )

Ndërkaq gjatë ditës së sotme për të njëjtën çështje ka folur edhe presidenti i Turqisë, Recep Taip Erdogan. Ka konfirmuar se ky aksion ishte ndërmarrë në bashkëpunim të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës me atë turke.

SHPËRNDAJE