LAJMI I FUNDIT: Merret vendimi për dy deputetët e VV-së Albin Kurtin dhe Donika Kadaj Bujupi

Dy deputetëve të VV-së, Albin Kurtit dhe Donika Kadaj-Bujupit u është vazhduar masa e paraburgimit edhe për një muaj.

Siç ka shkruar deputetja Albulena Haxhiu, e cila edhe vetë është e përfshirë në këtë proces gjyqësor, për shkak të hedhjes së gazit lotsjellës, dy kolegëve të saj u është vazhduar paraburgimi që do të skandonte sot, shkruan Periskopi.

“Albinit dhe Donikes gjyqtari i klanit Pronto ia paska vazhduar edhe per 1 muaj paraburgimin”, ka shkruar Haxhiu në Facebook.

Kurti, Kadaj-Bujupi, Haxhiu e Faton Topalli janë në një proces gjyqësor në Gjykatën Themelore për hedhjen e gazit lotsjellës në legjislaturën e kaluar të Kuvendit të Kosovës. /Periskopi/