LAJMI I FUNDIT: PZAP hedh poshtë kërkesën e VV-së për 392 pakot e fletëvotimeve të diasporës

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), ka publikuar vendimin në lidhje me kërkesën e Lëvizjes Vetëvendosje (VV) të bërë ditë më parë për 392 pakot e ardhura nga diaspora.

PZAP ka vendosur duke hedh si të palejueshme ankesën e paraqitur nga subjekti politik VV, me të cilën ka urdhëruar KQZ-ja që ta bëj verifikimin dhe numërimin e 392 pakove me fletëvotime të dorëzuara me postë nga votuesit jashtë Kosovës.

Më poshtë mund ta gjeni vendimin e publikuar nga PZAP:

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE