LAJMI I FUNDIT: Vdes edhe një qytetar nga COVID 19

Edhe një person ka vdekur si pasojë e koronavirusit në Kosovë.

Këtë e konfirmoi Drejtoresha e Shëndetësisë në Suharekë, Besa Kuqi

Postimi i plotë

Me keqardhje ju njoftoj se edhe njē qytetar humb betejen me #COVID19 nga qyteti i Therandēs, S.K, i testuar pozitiv me 24 korrik dhe i hospitalizuar ne Spitalin e Përgjithshëm të Prizrenit. Ngushëllimet më të sinqerta familjes. Edhe 32 qytetarë tē komunēs tonē po e vazhdojnë betejen me këtë virus te msheftë për jetë normale. Ju lutem, rriteni kujdesin, mbajeni diatancën, bajeni maskën, mbajeni higjienën dhe zbatoni masat mbrojtëse kundër #COVID19!

SHPËRNDAJE