“Lidhja e fshehtë e Sulltanit”: Mediat greke thonë se kjo është e dashura modele e Erdoganit

Mediat greke kanë raportuar për një modele e cila dyshohet se është në lidhje me Presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan.

Bukuroshja brune, Defne Samieli raportohet se është e dashura e presidentit turk.

Pak para zgjedhjeve vendimtare në mars, presidenti turk mësoi se një video rozë do të dilte në internet, ku ishte ai dhe modelja bukuroshe.

“Në asnjë mënyrë Erdogan nuk dëshironte që këto thashetheme të arrinin në veshët e gruas së tij, me të cilën ka qenë së bashku për 38 vjet. Por shumë më tepër ai nuk donte të njolloste imazhin e familjes dhe burrit besnik që ka krijuar me mjeshtëri”, shkruajnë mediat greke.

SHPËRNDAJE