Liga e Kampionëve: Barcelona mposhtë Interin, i ndihmon Dortmundit të kualifikohet tutje

Inter është eliminuar nga faza grupore në Ligën e Kampionëve, pas humbjes 2:1 në shtëpi nga Barcelona në ndeshjen e fundit në grup, duke i dhënë mundësi Borussia Dortmundit të kalojë në mesin e 16 skuadrave më të mira pas triumfit 2:1 ndaj Slavia Pragës.

Barcelona si fituese e Grupit F dhe Dortmundi si e dyta kualifikohen në 1/8 e finales, ndërkohë Interi si e treta do të luajë në Ligën Evropës – garën dytësore evropiane – dhe Slavia Praga si e fundit shkon në shtëpi.

Ndërkaq, Chelsea fiton ndaj Lille, për ta konfirmuar kështu pjesëmarrjen në 1/16 e skuadrave më të mira të Ligës së Kampionëve.

Më poshtë rezultat e të gjitha ndeshjeve të sotme.

SHPËRNDAJE