Lini pas të kaluarën, ju presin martesa! Astrologe Meri paralajmëron këto shenja

Data 7 Netor e Merkur dhe se bashku me henen e re ne Akrep do ndodh edhe nje ndryshim ne harten e qiellit
Lidhjet e henes sot kalojne ne diagonalen Gaforre Bricjap ku do qendrojne per nje dy vjecar

Ky eshte nje moment i rendesishem ne qellimet tona si ne apostoli Shpirterore
Urani do jete perseri ne Dash nga sot i kundert duke bere katerkendesh me lidhjet e henes ne Gaforre dhe Bricjap

Marredheniet njerezore ndryshojne duar

Nga katerkendeshi i qendrueshem dje ne shenjat kardinale sot
Nuk do kete nevoj me te kenaqet egoizmi por duhet te kalojme ne veprim dhe ti japim rendesi ngrohtesise dashurise

Si njerezim ne nje periudhe te madhe kemi funksionuar me antagonizem te ashper duke kerkuar emer dhe fame dhe kemi lene menjane ndjenjat duke u kthyer ne qenie te

PLAKURA PARA KOHE

Vihet ne prove tashme ekuilibri sinestimatik per te arritur ekuilibrin shpirteror ne ngritjen sociale
Lidhjet e henes do na tregojne gabimet e se kaluares qe cuan ne shterpesine shpirterore

Kerkime te mbara Karmike ju UROJ

Dashi
Kerkohet perkushtim ne familje dhe tek njerzit e afert Karriera do jete ne nje moment ku e tashmja nuk largohet dot nga e kaluara Hapen ceshtje familjare
Demi
Nje takim i rendesishem ju kthen tek persona qe keni shkuar mire dhe qe se bashku mund te thurrni plane e ndermerni udhetime
Binjaket
Rikthehet edhe nje here ceshtja e sigurise emocionale dhe ekonomike te cilat vetem ne baze te nje pergatitje shpirterore mund ti rifitoni
Luani
Tashme ktheni edhe nje here syte tek ceshtjet emocionale dhe sentimentale pasi ndjeheni se keni humbur nje pjese te rendesishme te vetes tuaj
Virgjeresha
Nuk mund te kete ngritje dhe stabilitet pa dhene dashuri afrimitet dhe familjaritet me njerzit me te cilet punoni apo keni interesa
Peshorja
Ka ardhur momenti te kuptoni se jeni larguar nga njerzit qe ju kane dashur dhe mbushur me ngrohtesi e perkrahje Do kuptoni qe keni ngelur vetem
Akrepi
Keni lene nje pjese te vetes tuaj te palotesuar sidomos nga njerzit qe jetojne large dhe qe tashme po tentojne tju afrohen perseri tek ju Mirepritini
Shigjetari
Nje shperblim ekonomik do te thote se do krijoni nje siguri personale me shume dhe kjo duhet tju ndihmoj ta perconi tek njerzit e tjere qe kane nevoj per ju
Bricjapi
Sot fillon nje periudhe ku gjithcka qe keni eshte e kaluara dhe duhet te ndryshoni drejt te ardhmes duke bere bashkepunime dhe hapje e njohje te reja Martesa karmike ju presin
Ujori
Do ndryshoni projekte pune dhe do ktheheni tek persona qe ju kane dhene dashuri afrimitet por edhe te verteten te cilen e keni pare me egoizem
Peshqi
Ju therret Dashuria me e madhe e jetes tuaj dhe keto dy vite duhet ti perkushtoheni njeriut qe doni apo femijeve tuaj dhe artit

SHPËRNDAJE