Lista e golashënuesve më të mirë në Premierligë

Në Premierligën angleze janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së 23-të këtë fundjavë. Pas 23 xhirove, është Harry Kane që kryeson në listën e golashënuesve, me 20 gola.

Ai lë pas Mohamed Salah e Liverpoolit me 18 gola.

Në vendin e tretë dhe të katërt, janë dy lojtarë të Cityt, Aguero dhe Sterling, me 14 dhe 13 gola.

SHPËRNDAJE