Lista e plotë e 110 kandidatëve të AAK-së: Tahiri 5, Haradinaj 50, ministri Selimi i 100’ti

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka dorëzuar listën e kandidatëve për deputet në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ),.

Kësaj liste i prin kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj.

Pas tij pasojnë edhe zëvendëskryeministri në detyrë, Besnik Tahiri me numër pesë, deputetin Bekë Berisha me numër tre, si dhe kryesuesen e Grupit Parlamentar të AAK’së, Albena Reshitaj.

Lahi Brahimaj ka numrin 22, Daut Haradinaj 50, e kështu me radhë.

Ministri i Drejtësisë në detyrë, Selim Selimit, mban numrin 100.

Lista e plotë e AAK’së: