Lista zyrtare e kandidatëve për deputetë nga koalicioni NISMA-AKR e dorëzuar në KQZ

Subjektet politike dhe koalicionet parazgjedhore të premten kanë dorëzuar listat e plota me emrat e kandidatëve për deputetë.

Në listën e koalicionit NISMA-AKR të dërguar në KQZ janë emrat e 110 kandidatëve për deputet që do të garojnë në zgjedhjet e 6 tetorit.

Në këtë listë të siguruar nga Indeksonline në mesin e emrave të parë të kandidatëve për deputetë janë Fatmir Limaj, Behgjet Pacolli, Albulena Balaj, Bilall Sherifi, Islam Pacolli, Mirlinda Sopi-Krasniqi, Zafir Berisha, Endrit Shala, Shqipe Kupina, Haxhi Xhala, e të tjerë kandidatë.

Me poshtë e gjeni listën e plotë zyrtare të dërguar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve./Indeksonline/