Luan Haradinaj po ia kryen amanetin babait

Evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura të Kosovës, ka bërë që data e 14 dhjetorit të jetë një datë historike për të gjithë shqiptarët.

Është duke u mbajtur Ceremonia Zyrtare e formimit të Ushtrisë së Kosovës, ku pas fjalimit të presidentit, kryeparlamentari nderoi ushtarin e Ushtrisë së Kosovës Luan Haradinajn.

Pas këtij momenti në shenjë respekti Veseli me të përmendur Luan Haradinajn u ngriten të gjithë në këmbë për të nderuar veprën e heroit Luan Haradinaj dhe në respekt të ushtarit që mbanë emrin e tij Luani i ri, shkruan “Zëri.Info”

SHPËRNDAJE