Mblidhen paratë për Xhakën, Shaqirin dhe Lichststeinerin, ja çfarë do të ndodh me këto mjete

Janë mbledhur mbi 25 mijë dollarë në fondacionin e nisur nga një shqiptar me emrin Rilind Reka, i cili këtë fondacion e krijoi me të marrë lajmin për denimin e tre futbollsitëve të zvicrës nga FIFA ME po ketë shumë të parave, transmeton Gazeta Blic

” Please stop donating. Together ëe have reached the goal. Thank you (Ju lutëm ndaleni donacionin. Së bashku ia kemi arritë qëllimit. Ju faleminderit), ka shkruar Rilind disa minuta më parë, me të kuptuar se shuma e përcaktuar në këtë fondacion është arritur, transmeton Albanienshow.

Tani për momentin janë mbledhur 25,294 dollarë.

Kujtojmë se Federata e Futbollit Botëror FIFA, ka vendosur që t`i gjobisë me nga 10 mijë franga dyshen shqiptare Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, pasi që ata festuan golat e tyre me shqiponjën dy krenare, në ndeshjen që Zvicra e fitoi 2:1, përballë Serbisë.

FIFA, po ashtu ka dënuar edhe kapitenin Lichststeiner me 5 mijë franga, ky i fundit po ashtu kishte bërë me duar shqiponjën.

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE