McGregor tregon arsyet pse ka humbur nga Khabib

Conor Mcgregor e ka renditur humbjen e tij ndaj Khabib Nurmagomedov në katër pika.
Irlandezi e pësoi ndaj rusit në duelin që u mbajt në Las Vegas në kuadër të UFC 229, duke sjellë 4 rundet shkurtazi dhe gabimet e tij:

Mendime për luftën time të fundit:

Raundi 1. Unë besoj nga një pikëpamje sportive, raundi 1 ishte i tij. Pozita e lartë kundër pengesës. Përparimi i pozicionit zero ose dëmtimi i shkaktuar. Por pozita e lartë, përcjell “lajmi.net”.

Nga pikëpamja e luftës raundi i parë ishte i imi.

Gjuajtjet aktuale dhe një gatishmëri për t’u angazhuar. E drejta u largua herët. Gjunjët në kokë në gjuajtjet e ulëta. Bërryla në çdo pjesë dhe të gjitha të lidhura me skenarët. Kundërshtari vetëm duke mbajtur këmbët kundër pengesës për pothuajse të gjithë raundin.

Raundi 2. Ai vrapon rreth kafazit para se të bekohej me një gjuatje të djathtë që ndryshoi rrjedhën e raundit dhe luftën.

Ishte një goditje e bukur.

Pas goditjes unë u tërhoqa përsëri për t’u angazhuar në çast, por përsëri ai izhytur për tu shkëputur. Ky është sport dhe kjo ishte një lëvizje e mençur që çoi në një raund dominant, kështu që nuk ka problem. Po luhet mirë.

Nëse qëndroj i ndezur dhe të jap vendosmërinë e tij edhe pak më shumë respekt, ajo dora e djathtë nuk afrohet kurrë dhe tani po flasim krejt ndryshe.

I dhashë të drejtën e tij duke mos luftuar aspak në përgatitje. Asnjë specifik nuk qëndron më në këmbë, përcjell “lajmi.net”.

Sulmuar vetëm me kapjet / luftimet.

Kjo nuk do të ndodhë përsëri.

Unë gjithashtu i dhashë sulmet e mija duke mos u marrë parasysh. Për mbrojtje me mendje.

Mësimet.

Mos dëgjo askënd, pos vetes në setin tuaj të aftësive.

Ju jeni zoteri i universit tuaj.

Unë jam mjeshtri i kësaj.

Duhet t’i marr këshillat e mija.

Round 3. Pas raundit më të keq të karrierës sime luftarake, unë kthehem dhe fitoj këtë raund. Përsëri në këmbë përpara, duke ecur poshtë, dhe të gatshëm për t’u angazhuar.

Round 4. Rimëkëmbja ime nuk ishte aty ku mund të kishte qenë.

Ky është faji im.

Ndonëse fiton shkëmbimet e hershme në raundin 4, ai ulet sërish dhe përfundoj në një pozicion të keq me mbi 3 orë. Unë punoj për të rimarrë pozicionin dhe përfundoj në këmbë, me shpinë në gardhin, shkruan “lajmi.net”.

Një pozitë e qëndrueshme.

Këtu megjithatë, kam bërë një gabim kritik të braktisjes së tim goditje mbi këtë kohë vendimtare, duke ekspozuar prapa, dhe unë të përfundojë rrahur drejtë dhe katror.

Çfarë mund të them?

Ishte një luftë e madhe dhe ishte kënaqësia e imja.

Unë do të kthehem me besimin tim të lartë.

Plotësisht i përgatitur.

Nëse nuk është të rimarr veten menjëherë, nuk ka problem.

Do të takohem me të tjerët në radhë.

Gjithsesi unë jam gjithnjë i gatshëm.

Shihemi së shpejti tifozët e mi të luftimeve, ju dua të gjithëve.

SHPËRNDAJE