Më thuaj çfarë shenje HOROSKOPI je të të tregoj ushqimin tënd të preferuar!

Sinqerisht, a ka ndonjë kënaqësi më të madhe në jetë sesa ushqimi?
Pa marrë parasysh se çfarë po kaloni ose çfarë po përjetoni, e gjithë bota ndalet kur ju jeni duke ngrënë diçka të mahnitshme. Sipas, Elite Daily, çdo problem mund të lehtësohet, sapo shija kalon ndërmend!

Por, le të ndalemi një moment dhe të mendojmë se cili është ushqimi i preferuar sipas shenjës së horoskopit! I bazuar në arketipin e zodiakut tuaj, dhe sipas llogarive të ditës dhe orës së lindjes, rezulton edhe renditja e mëposhtme për vaktet tuaja të preferuara bazuar në gustot personale.
E ne jemi të sigurt se secili prej jush ka një frigorifer të pasur me shumëllojshmëri kënaqësish të shëndetshme, por që edhe shpesh ju bëjnë të ndiheni fajtorë sepse i konsumoni tepër.
Jeni gati të mësoni vaktin tuaj të preferuar sipas zodiakut?! Ky është momenti!

DASHI-Naços

Kur ju doni të hani diçka, ju e doni atë tani! Dhe naços janë një ushqim i shpejtë, i lehtë, i mbushur me shije që ju bën thjesht të varur pas tyre. E deri në fund, pasi e keni shijuar vaktin tuaj të plotë, me siguri keni pyetjen e radhës: “A ka prapë”?

DEMI -Asgjë dhe gjithçka

Sa herë vjen puna tek ushqimi, të pestë shqisat tuaja vihen në punë! Por, nuk ka dyshim që “shija” është e preferuara juaj. Ju doni të hani çdo gjë, duke mos diskriminuar asnjë formë ushqimi. Në sytë e tu, të gjitha ushqimet janë të bukura.

BINJAKËT -Fast Food i të gjitha llojeve

Fakti sepse jeni gjithmonë në lëvizje nuk do të thotë që ju nuk do të sakrifikoni kohë për ushqim të shpejtë. Kjo është arsyeja pse ushqimi i shpejtë është kënaqësia juaj e preferuar. Ju e dini se personi që nget makinën me një hamburger në dorë duhet të jetë një Binjak.

GAFORRJA- Një darkë e përgatitur në shtëpi

Shtëpia është vendi ku zemra është, dhe sipas mendimit tuaj, një vakt i gatuar në shtëpi ka më shumë dashuri në të se sa çdo vakt tjetër i shpejtë i konsumuar jashtë. Me një kuzhinë të pajisur mirë dhe afinitetit për të qenë komod, vakti juaj i preferuar është ai që keni bërë në shtëpi.

LUANI -Tortë dhe akullore

Ushqimi juaj i preferuar është një kënaqësi e përzier me faj. Edhe në qoftë se nuk është ditëlindja juaj, ju do ta bëni atë ditëlindjen tuaj duke e bërë vetë një tortë dhe akullore për t’ju bërë të ndiheni të veçantë.

VIRGJËRESHA -Një sallatë gjigante

Tani, sallata nuk mund të jetë ideja e parë e dikujt për një vakt të shijshëm, por shenja juaj e zodiakut është e orientuar nga shëndeti. Ti e di më mirë se të gjithë se si mund të jetë kënaqësi dhe freski një sallatë me vajra dhe bukë të thekur. Pjesa më e mirë? Është mirë për trupin dhe shpirtin tuaj.

PESHORJA -Luleshtrydhe me çokollatë

Doni pak seks dhe romancë të mbushur me një aperitiv të lehtë, prandaj një luleshtrydhe e mbuluar me çokollatë mbulon i ka të gjitha. Ajo kënaq dhëmbët tuaj me shijen e ëmbël në të njëjtën kohë që shuan etjen për diçka të freskët. Me fjalë të tjera, është e përsosur!

AKREPI -Sanduiç me djath të shkrirë

Kush e tha se një vakt me yndyrë nuk mund të jetë sexy? Dua të them, sipas mendimit tuaj, djathi i pjekur në skarë ndoshta është edhe më i mirë se seksi. Mes djathit të shkrirë dhe bukës së thekur, ju jeni të kënaqur më shumë se kurrë.

SHIGJETARI -Kuzhinë ekzotike

Ju jeni duke u përpjekur për çdo lloj vakti, pa marrë parasysh sa e pazakontë mund të jetë. Sepse ju e dini se shija nuk është një destinacion. Është një udhëtim. Ndaj, preferoni më shumë ushqimin ekzotik.

BRICJAPI-Mëngjes në çdo orë të ditës

Mendimi i një mëngjesi të përzemërt, në çdo kohë të ditës, gjithmonë do të frymëzojë urinë tuaj. Midis një filxhani kafeje dhe një pirgu me krepa, ju tashmë e keni bërë zgjedhjen tuaj.

UJORI – Një picë e madhe

Arsyeja pse pica do të jetë gjithmonë opsioni juaj i parë është shumë bindëse. Sepse ju e shikoni këtë si një mundësi të mirë për të dalë dhe për t’u argëtuar me miqtë. Prandaj, një pica e madhe është gjithmonë një zgjedhje optimale.

PESHQIT -Çdo lloj karameleje

Kur ju shkoni për një vakt të lehtë, ju keni nevojë mbi të gjitha të ndiheni mirë. Një udhëtim në një dyqan karamelesh, ju bën të lumtur, sipas revistaclass. Me pak sheqer në gjuhë dhe në shije, ju thjesht ndiheni në qiellin e shtatë./Intv

SHPËRNDAJE