Mëngjesi i ftohtë, parashikimi i motit për sot

Sot gjatë ditës na pret mot i butë dhe kryesisht me vranësira.

Fusha të presionit të ulët që po depërtojnë mbi Mesdhe dhe pjesë të rajonit vazhdojnë të diktojnë mot të ndryshueshëm.

Në mëngjes ftohtë, e në ultësira mundësi për mjegull. Ditën mot i butë dhe kryesisht me vranësira.

Reshje shiu parashihen të sonte gjatë natës dhe ditën e nesërme.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 3 deri në 5 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 10 deri në 15 gradë celsius.

Nga rrafshi i Kosovës erë mesatare juglindore 3-10m/s, e nga Dukagjini erë e lehtë drejtimesh të ndryshme 1-3m/s.

Indeksi UV: 2.

SHPËRNDAJE