Merret vendimi përfundimtar për datën e takimit Trump-Kim Jong Un

Presidenti SHBA-së Dondald Trump, më në fund ka dhënë informacionet përfundimtare për takimin e tij me liderion koreanoverior, Kim Jong-un.

Trump, nëpërmjet Twitter-it ka treguar se takimi i shumëpritur me Kim Jong-un do të ndodh më 12 qershor në Singapor, shkruarn Periskopi.

“Takimi i shumëpritur mes Kim Jong-un dhe meje do të ndodh në Singapor më 12 qershor. Ne të dy, së bashku, do të përpiqemi që këtë takim ta shndërrojmë në një moment special për Paqen Botërore”, ka shkruar Trump në Twitter para pak momentesh.

————————————————————————————–
Kjo ishte përplasja ‘historike’ mes Hashim Thaçit dhe Albin Kurtit:

————————————————————————————–

Së fundmi, marrëdhëniet e SHBA-së me Korenë Veriore kanë nisur të përmirësohen, duke pasur parasysh se ndërmjet tyre kishte shumë përplasje nga largësia.

Shpeshherë, Trump ka fyer rëndë liderin koreanoverior. /Periskopi/

————————————————————————————–
Shikoni si vallëzon çuditshëm Mimoza Kusari në Amerikë
————————————————————————————–

SHPËRNDAJE