Mësohet dita kur kthehet i nxehti mbi Kosovë |FOTO

Nga dita e mërkurë pritet të kthehet moti i nxehtë dhe me diell në Kosovë.

Deri të mërkurën do të ketë vende-vende reshje shiu dhe do të ketë rënie të ndjeshme të temperaturave.

28.08 – Mot kryesisht i vranët. Paradite vende-vende mundësi për riga shiu. Më vonë gjatë ditës intervale të shkurta me diell.

29.08 – Mot i mirë, kryesisht me diell.

30.08-31.08 – Mot i nxehtë, kryesisht me diell.

SHPËRNDAJE