Messi dhuron ‘magji’: Shikojeni këtë perlë nga gjuajtja e lirë

Messi nuk ka të ndalur duke na dhuruar spektakël golash, por ‘magjia’ e vërtet është goli i shënuar nga gjuajtja e lirë që Messi realizoj në minutën e 45, ai është duke shkëlqyer përderisa po zhvillohet ndeshja në mes të Barcelonës dhe Celta Vigos.

Përderisa po zhvillohet minuta e 70′ në mes të Barcelonës dhe Celta Vigos, Messi është duke shkëlqyer, ai ka shënuar tri gola deri tani, ku ende s’ka përfunduar ndeshja.

Messi ka mahnitur të gjithë me perlën që ka dhuruar në minutën e 45′, nga gjuajtja e lirë.

Messi vazhdon të regjistrojë numra të jashtëzakonshëm pasi ka realizuar të tre golat për Barçën, dy prej tyre nga gjuajtjet e lira, secili më i bukur se tjetri.

SHPËRNDAJE