Messi, tjetër rekord në El Clasico

Argjentinasi Leo Messi shënoi përsëri për Barcelonën kundër Real Madridit, me një rekord të ri sa i përket golave në “El Clasico” në “Camp Nou”

Messi ka qenë njëri prej njerëzve që ka sjellë “tmerr” për Los Blancos viteve të fundit, sidomos në Barcelonë.

Legjenda e Realit, Francisco Gento, kishte shënuar 6 gola në tërë karrierën e tij, por tani Messi e ka kaluar atë duke shënuar 7 të tillë.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë)

Messi po ashtu pritet që të jetë golashënuesi më i mirë i Barcelonës edhe për këtë sezon pasi që ka shënuar 33 gola.

SHPËRNDAJE