Mike Tyson rikthehet në ring, ky do të jetë kundërshtari i parë

Mike Tyson më në fund do të rikthehet në ring pas 15 viteve.

54 vjeçari do të ndeshet me boksierin e njohur, Roy Jones Junior.

Ndeshja do të zhvillohet me 12 shtator dhe do të ketë vetëm 8 raunde. Tyson nuk është ndeshur nga viti 2005 me asnjë.

Kundërshtari i tij i fundit ishte Kevin McBride i cili arriti ta mposhtë legjendën e boksit.

SHPËRNDAJE