Milaim Zeka zbulon gjithçka: Këta 6 persona e dinin për arrestimin e 6 shtetasve turq

Deputeti i Nismës, Milaim Zeka ka shkruar në facebook për dëbimin e shtetasve turq nga Kosova.

Ai ka thënë se 6 persona kanë qenë në njohuri për këtë vendim.

Ka akuzuar Thaçin si përgjegjësin kryesor.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Lexo postimin e plotë:

Vetem keta gjashte persona e kane ditur per debimin e 6 intelektualeve turqe ne Kosove

1. Hashim Thaçi, president, organizatori kryesor i ketij akcioni.

2. Behgjet Pacolli, miratuesi dhe ndihmesi kryesor i Thaçit.

3. Abelard Tahiri, Minister i Drejtesise, vetem zbaturs i urdherave te Thaçit.

4. Flamur Sefa, Minister i Puneve te Brendeshme, zbaturs i urdherave te Pacollit dhe Thaçit.

5. Shefi i AKI-se, zbatues i urdherave te Thaçit, njeriu i cili duhet te arrestohet, te pergjigjet penalisht, dhe te denohet per jeten e gjashte njerezeve.

6. Shpend Maxhuni, zbatues i urdherave te Thaçit, i cili poashtu duhet te shkarkohet, arrestohet dhe denohet.

Viktima te Hashim Thaçit dhe Behgjet Pacollit jan te kater keta persona, te cilet duhet te deshmojne te verteten, pastaj te shkarkohen presidenti, bashke me Pacollin!
Te dy keta njerez kane kryet nje veper penale, kane shkelur Kushtetuten e vendit, kane shkaterruar imazhin e Kosoves, si dhe kane rrezikuar jeten e diplomateve tane neper bote!

SHPËRNDAJE