Milot Rashica merr një super lajm nga ‘Bundesliga’!

Milot Rashica është duke kaluar në formë të jashtëzakonshme në Bundesligë.

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Rashica po zhvillon paraqitje shumë pozitive me klubin e tij, Werder Bremen.

Në ndeshjen e fundit ndaj Freiburg, Rashica nuk shënoi – por gjeti asistimin.

Ai asistoi tek goli i parë dhe në fund skuadra e tij arriti të fitoi me rezultatin 2-1.

Rashica është zgjedhur në formacionin më të mirë të javës – pasi zhvilloi një ndeshje shumë të mirë ndaj ekipit të Freiburg.

Ai është lojtari i vetëm i Werder Bremen i përfshirë në formacionin më të mirë të javës.

Më poshtë keni 11’shen:

SHPËRNDAJE