Missi më i bukur i botës konvertohet në Islam, martohet me mbretin

U shpall më e bukura e Rusisë, vend ky që ka vajzat më të bukura të botës.

Oskana Voevodina është bërë gruaja e sulltanit të Malajzisë.

Oskana Voevodina është bërë gruaja e Sultan Muhammad V, pasi u koncertua në islam, shkruan lajmi.net.

Lajmi ka ‘vërshuar’ rrjetet sociale, ku thuhet se Oskana u martua në Sallën e Koncerteve BArvikha, në Moskë, tre ditë më parë.

“Merdeka.com”, ka renditur disa fakte rreth Voevodinës, ku ndër të tjera thuhet se besohet që ajo ka 25 vjet, ndërs në moshën 22 vjeçare u zgjodh “Miss Moska”.

Bazuar në një foto, ajo u konvertua në islam më16 prill të këtij viti dhe emri i saj tani është Rihana Oxana Gorbatenko.

Megjithatë ka pak informacione nga mediet malajzeze rreth martesës së këtij çifti.