Momentet e ardhjes së trupit të pajetë të Zarife Hasanajt, babai i ushtares mundohet të mbajë lotët

Nën tingujt e “Marshit Funebër” të babait të pianos Frederic Chopin, në aeroportin e Rinasit ka mbërritur trupi i pajetë i nëntetares Zarife Hasanaj.

I mbuluar me flamurin kuqezi, trupi i 32 vjeçares që mbeti e vrarë në bazën ushtarake të NATO-s në Letoni për shkak të një shpërthimi, është përcjellë në tokën shqiptare me nderime si dhe me lotë të shumtë nga familjarët e saj.

Më poshtë disa nga momentet e ceremonisë së zhvilluar këtë të enjte në aeroportin e Rinasit në Tiranë. Familjarët përloten thellë sapo arkivoli i nëntetares u afrohet

SHPËRNDAJE