Momenti i tensionit në protestë, shikoni çfarë ndodhi me flamujt e partive politike

Një moment tensioni është regjistruar këtë të martë në protestën e studentëve në Tiranë, ku një protestues ka tentuar të djegë flamujt e partive kryesore politike të vendit, PS, PD-së dhë LSI-së.

Tentativa e protestuesit është ndaluar pas ndërhyrjes së disa vajzave studente, të cilat nuk a kanë lejuar të riun të djegë flamujt.

Të rejat i kanë futur në një qese flamujt partiakë dhe i kanë hedhur tek Ministria e Arsimit, nën brohoritjet “Jo politikë”.

Pas këtj episodi është bërë e qartë për këdo që flamuri i vetëm që do të lejohet në protestë është ai kuqezi./Express

SHPËRNDAJE