Moti katastrofal dje në Podujevë: Kështu binte breshëri nga qielli

Ditëve të fundit vendi ynë është vërshuar nga reshje të shumëta të shiut, e në disa vende madje, ka pasur edhe breshër,

Një ndër to është edhe fshati Majac i Podujevës, në të cilin gjatë ditës së djeshme ka rënë shi e breshër. Në një video mund të shihet gjendja e motit atje, dhe sasia e madhe e breshërit që ka rënë.

Kujtojmë se meterologët kanë lajmëruar se në javën e parë të qershorit do të mbaj mot jostabil dhe me shi. Ndërsa, tempraturat pritet të ngriten në pjesën e dytë të javës.

Më poshtë mund t’i shihni pamjet