Moti për këto ditë, fundjava sjell befasi

Sipas parashikimeve të meteorologëve sot do të kemi mot me shi, ndërsa në fundjavë mot më i ngrohtë. Temperaturat e ajrit, deri në fundjavë do të rriten mbi vlera mesatare.

Minimalet do të luhaten nga 2C deri në 6C, e maksimalet nga 9C deri në 17C.

Të enjten do të fryjë erë mesatare drejtimesh të ndryshme, 3-6m/s, e nga e premta do të ketë erë mesatare nga jugperëndimi 2-7m/s. (Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Shtypja atmosferike do të rritet rreth vlerave normale, por në fillim të javës së ardhshme sërish pritet të pësojë rënie.
Më poshtë keni parashikimet e motit nga nesër (08 mars) deri më 12 mars.

SHPËRNDAJE