Mourinho insiston për asin e Arsenal

Manchester United's Portuguese coach Jose Mourinho grimaces during a press conference at the Luz stadium in Lisbon on October 17, 2017 on the eve of the UEFA Champions League group A football match SL Benfica vs Manchester United. / AFP PHOTO / PATRICIA DE MELO MOREIRA (Photo credit should read PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/Getty Images)

Tekniku portugez është duke shqyrtuar mundësinë e blerjes së mesfushorit, të cilin kohë më parë e ka pasur nën urdhrat e tij.

Jose Mourinho është i interesuar ta transferojë mesfsushorin gjerman të Arsenal, Mesut Ozil, gjatë verës së ardhshme.

Asi gjerman mbetet pa kontratë në qershor të vitit tjetër dhe tekniku portugez do të donte ta kishte nën urdhrat e tij, sidomos me mundësi transferimi me parametra zero.

Të dy e respektojnë shumë njëri-tjetrin, nga koha që kanë kaluar tek Real Madrid, ndërsa për Ozil interesim ka shfaqur edhe gjiganti italian Inter.

SHPËRNDAJE