Mulla Osmani ia grah serbisht sikurse kryeministri: O Ramushe albanci su muslimani – Ja çka i thotë

Imami nga Drenasi, Osman Musliu i njohur si ‘Mulla Osmani’, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Ramush Haradinajt, dhënë për një televizion serb e ku thoshte se mbiemri i tij i lashtë kishte qenë Gjoka dhe se të parët ishin katolik, shkruan Gazeta NewBorn.

Sikruse Haradinaj edhe Osman Musliu fillimisht iu është përgjigjur me gjuhën serbe Haradinaj.

Ja postimi i tij:(Shtyp mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen e plotë ⤵)

A ka këshilltar ky njeri ?

Ramushe.. Ako ti nisi musliman pa samo albanac. Ja ti kažem Albanci najviše su Albanaci po naciu a Muslimani po vjeru ako ne znaš.!?

Përkthim për ata qe nuk e dine këtë gjuhe…

Ramush Nese ti nuk e ndien vetin musliman po vetëm shqiptar,unë po te them se shumica e shqiptarëve e ndien vetin shqiptar dhe Musliman nëse e din!?

SHPËRNDAJE