Mustafa dhe Osmani dalin nga takimi me amerikanët

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, së bashku me ish-kanidadaten për kryeministre nga kjo parti, Vjosa Osmani,  janë larguar nga Ambasada amerikane ku po mbanin takimin me të dërguarin e Donald Trump, Richard Grenell.

Ambasadori Grenell, po mban takime me të gjithë liderët e subjekteve politike në ambasadë, raporton IndeksOnline.

Ndryshe, Grenelli gjatë ditës ka takuar presidentin Thaçi në presidencë dhe kryetarin e Lëvizjes Vetëvendsoje, Albin Kurti./IndeksOnline/

SHPËRNDAJE