Mustafa tregon në cilën ditë do të mbahet seanca për votimin e Qeverisë Hoti

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka bërë të ditur sot ky subjekt do të mbajë takim konsultues pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese lidhur me formimin e Qeverisë së re.

Mustafa para mediave deklaroi se e mirëpresin këtë vendim të gjykatës, duke shtuar senaca pë votimin e Qeverisë së re mund të mbahet nesër ose më sa largu të hënën.

Ndryshe, Gjykata Kushtetuese mbrëmë bëri publik vendimin mbi dekretin e Presidentit Thaçi për Hotin kryeministër. Vendimi i dha të drejtë dekretit të Thaçit dhe shkaktoi reagime të ashpra nga radhët e VV të cilët e cilësuan si vendim skandaloz.

SHPËRNDAJE