Nasim Haradinaj sqaron arsyen pse deputetet e PDK-së vendosën flamurin e UÇK-së në Kuvend

Nënkryetari i OVL-UÇK, Nasim Haradinaj së fundmi ka reaguar ndaj kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani.

Haradinaj, thotë se Osmani nuk e ka ftuar asnjë përfaqësues të OVL-UÇK në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për nder të 12-vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Nënkryetari i OVL-UÇK-së, për Periskopin ka sqaruar se ai i ka porositur deputetet Ganimete Musliu dhe Evgjeni Thaçin që ta vendosin flamurin në ballë të Kuvendit

Reagimi i plotë:

Ishte porosi nga OVL-UÇK !

Si reagim ndaj Vjosa Osmanit, për mos thirrje tonë në seancën solemne