Ndahet nga jeta këngëtarja e famshme

Eshtë ndarë nga jeta këngëtarja e njohur për publikun.

Këngëtarja e “Muffs” u nda nga jeta në moshën 56 vjeçare, konfirmoi burri i saj Kevin Sutherland në mediat sociale të mërkurën.

Kim luftoi me sklerozën para ndarjes së saj nga jeta.

“Zemra ime është thyer përgjithmonë”, shkroi anëtarja e bendit Melanie Vammen.

“Këtë mëngjes, dashuria e jetës time Kim, vdiq paqësisht në gjumë pas një beteje dyvjeçare me sklerozën. Unë jam ky që jam sot për shkak të saj.

Ajo do të jetojë me të gjithë ne përmes muzikës së saj, kujtimeve tona të përbashkëta dhe frymës së saj. Të dua përgjithmonë Kim”, ka shkruar burri i saj në Instagram.

SHPËRNDAJE