Ndërtesa e BMW-së në Munih ndriçohet si bateri, shikoni pamjet spektakulare (Video)

2017-a akoma s’ka përfunduar, por BMW ka nisur të tregojë sukseset e këtij 12 muajshi.

Marka bavareze ka festuar shitjen e 100 mijë modeleve elektrike sivjet.

Për të festuar këtë arritje, ndërtesa “me katër cilindra” e kompanisë në Munih të Gjermanisë është ndriçuar në formë që të duket si një bateri, transmeton Albinfo.ch.

Që nga lansimi i modelit i3 në vitin 2013, kompania ka arritur të shesë 200 mijë modele të elektrifikuara dhe synon që të prodhojë 25 modele të reja hibride dhe tërësisht elektrike deri në mes të dekadës së re.

 

SHPËRNDAJE