Ndryshim i papritur i motit për sot, përgatituni se…

Temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 31 gradë.

Meteorologët thonë se sot do të kemi një ditë me mot kryesisht të kthjellët. Temperaturat do të sillën në mes 13 e 31 gradë Celsius.

Dita e dytë e fundjavës pritet të fillojë me mot të kthjellët, por në orët e pasdites mund të ketë vranësira kalimtare. Temperaturat do të lëvizin në mes 13 e 32 gradë Celsius.

Mot kryesisht i kthjellët parashihet të mbajë edhe në pjesën e parë të javës së ardhshme e mandej, kohë pas kohe, priten vranësira dhe rënie e temperaturave.

 

SHPËRNDAJE