Në ndeshjen e tij të parë si titullar: Xherdan Shaqiri shënon gol të bukur për Liverpoolin

Skuadra e Liverpoolit ka arritur që të shënoi edhe golin e dytë në derbin lokal ndaj Evertonit të vlefshëm për javën e 15’të në Premier Ligë.

Në ndeshjen e tij të parë si titullar, futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri, ka arritur që të shënoi gol. Reprezentuesi i Zvicrës shënoi në minutën e 17’të.

Ndeshja po zhvillohet në ‘Anfield’ dhe rezultati momental është 2-1 në favor të vendasve.

SHPËRNDAJE