Nëse keni bërë plane për sot, më mirë shikoni motin

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë ditës së mërkurë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe me temperatura pothuaj konstante.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 29-32 gradë Celsius”, thuhet në parashikim.

Ndërsa, siç thuhet më tej, indeksi UV mbetet i lartë, shtypja atmosferike do të vazhdojë t’i mbajë vlerat mbi normalen.

“Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-5m/s”, përfundohet në njoftimin për parashikim të motit të IHMK-së.

SHPËRNDAJE