“Nëse shkojmë në zgjedhje, LDK s’merr më shumë se 20 deputetë”

Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje përmes një statusi ka komentuar bisedimet mes VV-së dhe LDK-së.

Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, LDK nuk do të mund të marrë më shumë se 20 deputetë.

“LDK është mirë me ja shti kësaj pune!Nëse shkohet në zgjedhje nuk mund të marr me shumë se 20 deputet!Nëse mbetet në opozitë, në zgjedhjet e ardhshme i bohet PRAGU sikurse NISMA-së.”, ka shkruar Eman Rrahmani.

Albin Kurti dhe Isa Mustafa sot kanë mbajtur takimin që supozohej se do të arrihej marrëveshja për krijimin e Qeverisë, mirëpo diçka e tillë nuk ndodhi.

SHPËRNDAJE