Nesër mblidhet Këshilli i Përgjithshëm i VV-së: A do të kërkohet ‘koka’ e Visar Ymerit?!

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje më në fund do të mblidhet pas disa muajsh.

Nesër do të jetë dita, kur organi më i lartë i Lëvizjes Vetëvendosje, do të diskutoj për zhvillimet e fundit në partinë, e cila aktualisht është me numrin më të madhë të deputetëve në Kuvendin e Kosovës.

Zhvillimet e fundit që ndodhën në partinë e drejtuar nga Visar Ymeri, ku gjithcka shpërtheu pas publikimit të bisedës ndërmjet deputetëve, ku Aida Dërguti e quajti mut, Albin Kurtin, nxitën reagime të shumta, shkruan Gazeta Blic.

E, sidomos intervista që kreu i VV-së, Visar Ymeri ku ai u rreshtua në krahun e ‘rebeluar’ që ndryshe po quhet si krahu i Dardan Molliqajt, deputet ky që në mbledhjen e së hënës pati një kusht të rëndë për të qëndruar në VV- që nëse kandidon Kurti për kryetar, ai largohet nga VV.

Në mbledhjen e nesërme të këtij këshilli, pikërisht këto zhvillime do të jenë temë e diskutimeve.

Kështu të paktën thonë burime të Gazetës Blic brenda Lëvizjes Vetëvendosje.

Sipas këtyre burimeve, përpos kësaj teme, një tjetër cështje shumë e rëndësishme do të jetë edhe tema e zgjedhjeve të brendshme, ku shkurti është afati i fundit kur VV duhet ta ketë kryetarin e ri.

“Nesër do të diskutohen dy tema: Zgjedhjet e brendshme dhe zhvillimet e fundit në këtë parti”, ka thënë ky burim për Gazeta Blic.

SHPËRNDAJE