Nexhmija nuk ka pasur as çarçafë në spital, ja në çfarë gjendje katastrofale ndodhej

Deputeti Milaim Zeka ka folur për gjendjen e rëndë të Emergjencës në QKUK. Ai ka përmendur rastin e fundit, kur Nexhmije Pagarusha ishte të martën në këtë qendër.

Zeka ka thënë se Nexhmija nuk ka pasur as carcafë e as mbulesë.

Ai ka përmendur edhe ministrin e MKRS-së, Kujtim Gashin duke thënë se ai ishte për vizitë, por ka bërë fotografi.

……………………………………………………………………………………………………………..
Shqiptari po festone fitoren e Kroacisë, por ja si e përdhos flamurin kombëtar ky tifoz kroat

……………………………………………………………………………………………………………..

“Nexhmija ka qenë ma çarçaf, pa mbulesa, ishte edhe Kujtim Gashi që nuk lejohet kërkund në botë me bë fotografim në Emergjencë e aq ma pak me një të sëmurë. I bëj thirrje ministrit ta ndihmojë Nexhmijen. Ajo nuk ka asnjë mbikëqyrje në banesë. Sikur mos të shkonin disa studente rastësisht, ajo sot do të ishte e vdekur”, ka thënë ai, raporton Indeksonline.

Zeka ka thënë se Nexhmija ia zëvendëson të ëmën e zhdukur në luftën e fundit në Kosovë. Andaj, ka shtuar ai, mundohet që të kujdeset për të.

Deputeti ka kujtuar ditën kur Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri u dënuan nga FIFA me nga 5 mijë franga dhe ishin ministrat e deputetët kosovarë ata që ndihmuan në këtë shumë.

Kësisoj, Zeka ka thënë se më mirë është me i dhënë para njerëzve që kanë nevojë për shërim.

SHPËRNDAJE