Nis mbledhja e Grupit Parlamentar të LDK-së

Në Selinë Qendrore të LDK-së në Prishtinë ka filluar mbledhja e Grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike e thirrur nga kreu i partisë, Isa Mustafa.

Ky takim që ishte paraljamëruar dië më parë vjen në ditën kur do të takohen për të vendosur për mandatarin, presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kreu i LV-së Albin Kurti.

Ky i fundit, para takimit me presidentin i ka bërë publik propozimet e tij për ministra, derisa, ka kërkuar nga Mustafa që të jep propozimet e tij

SHPËRNDAJE