Një banesë përfshihet nga zjarri në Mitrovicë

Një banesë është përfshirë nga zjarri në pjesën veriore të Mitrovicës.

Ende nuk dihet nëse nga zjarri ka të lënduar.

Në vendin e ngjarjes tashmë kanë dalë ekipet emergjente dhe zjarrfikësit.

Shkaqet e zjarrit ende nuk dihen, ndërsa sipas fotove shihet prezencë e qytetarëve dhe Policisë së Kosovës.