Norvegji, hapet restoranti i parë nënujor në Evropë

Restoranti i parë nënujor në  Evropë do të hapet në Norvegji  këtë të mërkurë, transmeton Klan Kosova.

Sipas Reuters, më shumë se 7 mijë klientë kanë rezervuar në këtë restorant për të ngrënë ushqim.

Ky restorant ndodhet në Baaly në jug të Norvegjisë dhe ndodhet në Detin e Veriut.

“Under” është emri i restorantit, i cili u dizajnua nga kompania norvegjeze e arkitekturës “Snoehetta”.

SHPËRNDAJE