Nuk do ta besoni çka kërkon Dardan Molliqaj, Albin Kurtit

Ish-sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, e ka ftuar kryetarin e partisë, Albin Kurti, në një ballafaqim televiziv.

Molliqaj, në një intervistë në Rubikon të KTV-së, ka thënë se është i gatshëm të ballafaqohet me kryetarin e ri të VV-së, në cilindo emision, në cilindo televizion të vendit.

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, i cili udhëheq një grup të pjesëtarëve të VV-së që kundërshtojnë udhëheqjen e Kurtit në parti, ka thënë se ballafaqimi i tyre televiziv do të përbënte një mundësi të mirë që ata të adresonin mospajtimet dhe ta përmbyllnin temën e mosmarrëveshjeve.(Kliko mbi reklamë dhe shiko pamjen e plotë ⤵⤵⤵)

Megjithatë, Molliqaj ka thënë se nuk beson se Kurti ndan gatishmërinë e tij për të debatuar me të në televizion.

Ish-sekretari i VV-së ka thënë se nëse Kurti nuk është i gatshëm të vijë vetë për të diskutuar me të në një studio televizive, sy më sy, lirisht ta dërgojë një përfaqësues të grupit të tij.

SHPËRNDAJE