Nuk do ta besoni, ja sa pritje ka bërë De Gea këtë edicon në Premierligë

MANCHESTER, ENGLAND - DECEMBER 14: David De Gea of Manchester United celebrates the first goal during the Barclays Premier League match between Manchester United and Liverpool at Old Trafford on December 14, 2014 in Manchester, England. (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Skuadra e Manchester United fitoi ndaj Manchester Cityt me një rikthim sensacional në ‘Etihad Stadium’.

Ndeshja u mbyll me rezultatin 2-3 në të mirë të ‘Djajve të Kuq’.

Edhe pse pësoi dy gola, De Gea ishte një nga lojtarët kyç të United.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje )

Ai priti disa goditje të shumta të lojtarëve të Cityt në minutat e fundit të takimit.

David De Gea ka bërë plotë 101 pritje këtë edicion në Premierligë, më shumë se çdo portier tjetër.

SHPËRNDAJE