Nuk ndalet Kosova, fiton medaljen e katërt në Tarragona

44Ndryshon ngjyra e medaljes dhe emrit të sportistes, por jo edhe sportit.

Xhudistja, Loriana Kuka, nuk arriti të vazhdoj traditën e medaljeve të arit, të fituara nga xhudistët tanë në Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018.

Garuesja jonë e re u mposht në finale nga italiania, Giorgia Stangherlin, në kategorinë -78 kilogramë.

Urime medalja Lorianës, për të cilën është sukses i madh.

Me tri të arta dhe një të argjendtë, xhudo e mbyll suksesshëm misionin në Tarragona të Spanjës.

SHPËRNDAJE