Numërohet kutia e parë e diasporës: Këto janë rezultatet?

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka nisur procesi për numërimin e rreth 1 800 votave të ardhura nga diaspora, jashtë afatit ligjor, por me vendim të Supremes se të njëjtat duhet të numërohen.

Tanimë votat në kutinë e parë janë numëruar.

Këto janë votat që morrën partitë politike në tavolinën e parë të QNR-së:
Lëvizja Vetëvendosje 99 vota, Partia Demokratike e Kosovës 26 vota, Lidhja Demokratike e Kosovës 24 vota, Nisma 6 vota dhe AAK 4 vota./Indeksonline/

SHPËRNDAJE