Pacolli: Ikën edhe këta, ashtu siç erdhën – me intriga

Menjëherë pas rrëzimit të Qeverisë Mustafa, kanë ardhur shumë reagime nga personalitete të ndryshme në Kosovë.

Ndër to është edhe reagimi i kryetarit të Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli. Sipas tij, kjo qeveri ikën, ashtu edhe siç erdhën – me intriga.

Postimi i Pacollit në Facebook:

Iken edhe këta, ashtu siç erdhen – me intriga

Nuk i mbajtët premtimet;

E varfarëruat vendin;

E pasuruat veten;

E shkatërruat perspektivën e rinisë;

Ju përcolli dhuna dhe gazi lotsjellës;

U bëtë gazi i botes;

E kriminalizuat shoqërinë me shantazhe e intriga;

Varfëria, dhe cdo e keqe tjetër e ka kapluar këtë shoqeri;

200 mijë qytetarë u larguan nga Kosova nga e keqja që ia sollët ju qeveritarë dhe deputetë, popullit të Kosovës.

Sot ky vend e ka mundësinë që ti jap drejtim ndryshe jetës dhe zhvillimit.

Qytetarë të dashur, vetëm

#AKR rikthen shpresën

#AKR 20 përqind

SHPËRNDAJE