Pamje brutale nga India, një grup banditësh e mbysin brutalisht një djalë mysliman (Video, +18)

Një video me pamje të rënda dhe shqetësuese është bërë publike dhe po shërben si provë për vrasjen e Naveed Pathan ndaj të cilit supozohet të jetë ushtruar gjenocid si mysliman i Indisë, shkruan Valuevalk.

Media sociale ndërkombëtare po kërkojnë të vërtetën për lidhjen me vrasjen barbare të djaloshit Naveed Pathan, apo siç është identifikuar nga mediat dhe policia indiane, një gangster, përdhunues dhe vrasës Rafiquddin Shaik aka Guddya.

Një pemje shqetësuese e CCTV, e cila ka rrjedhur të enjten e kaluar, u bë virale në ditët  e fundit, sidomos në mediat sociale dhe mediat indiane që shprehnin pikëpamje diametralisht të kundërta mbi vrasjen e tmerrshme të viktimës, identiti i të cilit ka qenë temë debati në internet, transmeton Gazeta Blic.

Pavarësisht asaj se si mediat Indiane po mundohen ta raportojnë “të vërtetën”, duket se mediat botërore e kanë marrë për seriozisht raportimin e këtij incidenti brutal.

Pamjet në vijim janë pamje të rënda, dhe mund të jenë shqetësuese për disa persona. Luteni ta merrni parasysh vërejtjen tonë.

SHPËRNDAJE