PAMJE: Flet infermieri që u ther me thikë në QKUK

Infermieri F.B., i Klinikës së Urologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), ka folur sot pas therjes me thikë që pati dje nga një i 18 vjeçar përderisa ky ishte atij duke i bërë kontroll shëndetësore.

F.B. u vizitua nga Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, dhe u pyet për gjendjen e tij shëndetësore, e cila thotë se është stabile.

Infermieri para Zemajn e pyeti se a është arrestuar i dyshuari, po ashtu u shpreh se si ishte ndjerë pasi e kishtë parë gjakun në trupin e tij.

Për të dëgjuar rrëfimin e F.B. shikoni videon më poshtë:

SHPËRNDAJE